Сковин Пенливо вино 750мл

699,00 ден

Skovin Penlivo вино

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA31809

Опис

Првата винарница во Македонија која произведе пенливо вино по класичен метод. Создавањето на пенливо вино во Сковин е долготраен процес, при кој, всушност, се врши шампанизирање на основното вино. Процес кој трае една до две години со периодично вртење на шишињата

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Сковин Пенливо вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *