Сковин Sauvignon Blanc Бело вино 750мл

340,00 ден

Skovin Совињон Бланк вино

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA31804

Опис

Карактеристики: Бело суво вино кое се одликува со изразени ароми на тропско овошје, цитрусни и хербални ноти. Се служи на температура 8 – 12ºC, со јадења од риба и морски специјалитети, и како аперитив.

Температура на служење: 8 – 12◦C

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Сковин Sauvignon Blanc Бело вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *