Сковин Траминец Бело вино 750мл

225,00 ден

Сковин Траминец суво бело бино

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA31654

Опис

Карактеристики:
Квалитетно бело суво вино со жолто-зеленкаста боја. Се одликува со комплексен мирис кој претставува буке од овошни ароми, како круша, праска и хербални мириси. Се служи на температура 8 – 12°C, како аперитив, со јадења од бело месо и риба, како и со десерти.

Температура на служење: 8 – 12◦C
Комбинација со храна: бело месо, риба, слатки

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Сковин Траминец Бело вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *