Sprite 1,25л

55,00 ден

Спрајт – Освежителен безалкохолен пијалак. Нето-количина: 1.25 L. Состојки: Вода, шеќер, јаглероден диоксид, регулатори на киселост Е330 и Е331, природни ароми на лимон и лимета, конзерванс: Е211. Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). По овластување на The Coca-Cola Company. Произведува Пивара Скопје А.Д.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA32113

Опис

Sprite се појави на глобалниот пазар во 60-тите години на минатиот век и веднаш ги освои потрошувачите со својот чист газиран вкус на лимон и мента. Милиони луѓе во повеќе од 160 земји во светот уживаат во невообичаениот освежителен и неверојатно чист вкус на Sprite кој „ве охрабрува да бидете тоа што сте”, едноставно, да се покорите на својата жед.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Sprite 1,25л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *