Попуст!
-12%

Стоби Антигона Црвено вино 750мл

182,00 ден 209,00 ден

Stobi Antigona

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA15315

Опис

Полусуво црвено вино, направено од препорачаните сорти за тиквешкото лозје, Вранец, Мерло, Каберне Совињон. Препознатлива и примамлива рубин боја. Преовладуваат овошни и зачински ароми кои го исполнуваат нежниот, но долг вкус.
Најдобро е да се служи од 13-15оC со традиционална македонска кујна, но и суво месо и зрело сирење.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Стоби Антигона Црвено вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *