Попуст!
-12%

Стоби Куве Бело вино 750мл

196,00 ден 225,00 ден

Stobi Cuvee бело вино

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA15303

Опис

Кувé од Жилавка, Жупљанка, Ризлинг, Шардоне, Мускат Отонел. Силен, кристален, жолто-зеленикав отсјај. Ароматична овошна зачинета симфонија со цитрусни ноти и бело овошје. Вкусот е мек, исполнет, гладок, сладок со долг, свеж и мистичен финиш.
Најдобро е да се служи на 8-10°C со риба, морска храна, бело месо и зачинети сирења.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Стоби Куве Бело вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *