Стоби Македонско Црвено вино 1л

115 ден

Stobi Македонско црвено вино

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA15306

Опис

КВАЛИТЕТНО ПОЛУСЛАТКО ЦРВЕНО ВИНО СО КОНТРОЛИРАНО ПОТЕКЛО

Карактеристичен и хармоничен тон, комплексна изведба, традиционален рецепт, мајсторско ремек-дело – неизоставен дел од секоја веселба. Полуслатко вино со отворена рубин боја добиено од сортите Вранец, Мерло и Каберне Совињон. Ароматниот комплекс е овошен, зачински, со ноти на мали црвени бобинки и суво грозје. Вкусот е мек, полн, гладок, хармоничен, долготраен.

Најдобро е да се служи на 10-12°Ц со црвено месо, кашкавал и суви колачи како десерт.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Стоби Македонско Црвено вино 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *