Стоби Ризлинг Бело вино 750мл

209,00 ден

Stobi Riesling бело вино

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA15311

Опис

Прекрасна жолтеникаво-зеленкаста боја, со силна и пријатна, цветно-овошна арома на праска, јаболко, цвет од липа. Вкусот е сув, соленикав, жив и пријатно киселкав, долготраен, со овошен финиш.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Стоби Ризлинг Бело вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *