Попуст!
-9%

Стоби Розе вино 1л

108,00 ден 119,00 ден

КВАЛИТЕТНО ПОЛУСУВО РОЗЕ ВИНО

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA22690

Опис

Примамлива светло розева нијанса. Виното е добиено со бела технологија од сортата Пино Ноар со кратка мацерација. Пријатна арома на суви плодови, слива, ситно црвено овошје. Слаткаст и хармоничен долготраен вкус.

Се служи во секакви пригоди, особено како десерт со слаткасти колачи и овошје, разладено на темпаратура од 6-8°C.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Stobi Стоби винарија

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Стоби Розе вино 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *