Стоби Розе вино 1л

115,00 ден

КВАЛИТЕТНО ПОЛУСУВО РОЗЕ ВИНО

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA22690

Опис

Примамлива светло розева нијанса. Виното е добиено со бела технологија од сортата Пино Ноар со кратка мацерација. Пријатна арома на суви плодови, слива, ситно црвено овошје. Слаткаст и хармоничен долготраен вкус.

Се служи во секакви пригоди, особено како десерт со слаткасти колачи и овошје, разладено на темпаратура од 6-8°C.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Стоби Розе вино 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *