Попуст!
-17%

Стоби Вранец Црвено вино 750мл

173,00 ден 209,00 ден

ВРАНЕЦ

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA15307

Опис

Темна рубин боја, со нагласена арома на грозје која подоцна се испреплетува со дискретен мирис на вишна, цреша. Робустно, полно, концентрирано, пребогато со меки пријатни танини. Помага за намалување на маснотии, триглицериди и холестерол во крвта.
Најдобро е да се служи на 15-17°C со печено свинско, телешко, дивеч, домашни пити, македонски тави и силни ароматични сирења.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Stobi Стоби винарија

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Стоби Вранец Црвено вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *