Суташ Бело сирење 500гр

500 g
148,00 ден

Sutas сирење

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA28668

Опис

Произведено од 100% природно и свежо млеко од фармата на Суташ, Суташ ултра-филтрираното бело сирење е уникатно сирење со свеж, мек вкус и благ состав што се топи во вашата уста. Тоа ќе биде новиот вкус на сирењето!
Новата техника на производство наречена ултра-филтрација се користи за да се обезбеди поголема хранлива вредност, со задржување на сите квалификувани протеини, калциумот и другите скапоцени минерали во млекото.
Со својот единствен состав, тоа исто така им дава вкус на вашите јадења во сите видови прилики. Можете да го намачкате на леб за време на појадок, да го користите во салати, тестенини и во другите јадења од креативните менија за ручек и вечера, во кои ќе уживате!

Дополнителни информации

Тежина 500 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Суташ Бело сирење 500гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *