Суташ Кисело млеко 3,9% 400г

400 g
35,00 ден

Sutas кисело млеко со 3,9% масленост

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA36311

Опис

Sütaş Кисело млеко е вистинско кисело млеко поради неодоливиот вкус, кој произлегува благодарение на неговиот интензивен состав и богатиот сооднос на млечни масти (3,9%). Sütaş Вистинско кисело млеко е 100% природно и произведено од свежи македонски млека.

Тоа нуди изобилни количини за љубителите на кисело млеко во алтернативните пакувања од 200 g, 500 g и 1,000 g.
Се произведува во хигиенски услови со напредна технологија, без човечки допир и секојдневно испорачува свежина до потрошувачите.
Вистинско кисело млеко е високо хранлива храна која вклучува изобилна количина на квасец од јогурт (корисни бактерии). Како многу богат извор на калциум, 100 g Sütaş Вистинско кисело млеко задоволува 22% од вашите дневни потреби за калциум.

Дополнителни информации

Тежина 400 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Суташ Кисело млеко 3,9% 400г”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *