Суташ Трајно млеко 3,2% 1л

55,00 ден

Sutas млеко

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA28660

Опис

Sütaş UHT млеко (Трајно млеко)100% природно млеко
Чудото на млекото започнува со првиот момент на раѓањето и продолжува за цел живот. Свежото млеко се собира од фармите на Sütaş двапати на ден и се носи до фабриките со специјални камиони кои овозможуваат ладење до +4 степени при хигиенски услови. Со користење на напредна технологија, млекото на Sütaş ја штити свежината и природниот вкус уште од првиот ден. Ова го прави да биде производ за безбедно консумирање од страна на сите членови на семејството, од детска до постара возраст.UHT млекото кое нуди голема предност во услови на складирање и употреба, исто така поседува и изобилство од хранливи вредности.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Суташ Трајно млеко 3,2% 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *