Тикеш Смедеревка Класик 750мл

179,00 ден

Tikves Smederevka
СОРТА: Смедеревка

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13280

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ
Суво бело вино со светложолта боја, освежувачки вкус и префинет мирис со тонови на диња и тропско овошје. Виното се одликува со полно тело и добро избалансирани киселини.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 10°C 12°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Пилешко, Риба

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тикеш Смедеревка Класик 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *