Тиквеш Александрија Црвено вино 750мл

269,00 ден

Tikves Alexandria Cabarnet Sauvignon Суво црвено вино

Има на залиха

Опис

СОРТА: Каберне совињон

КАРАКТЕРИСТИКИ: Квалитетно суво црвено вино со контролирано географско потекло од Тиквешкото виногорје. Виното се одликува со темноцрвена-рубин боја, овошна арома со траги од мешавина на рибизли и вишни и полно балансирано тело во хармонија со долгиот финиш.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 16°C 18°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Месо на скара или дивеч

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ…

Полнето свинско филе со домати, босилок и сланина
Потребни состојки:

1кг свинско месо
60г сланина
100г домати
100мл масло
1 лимон
босилок
Начин на приготвување:

Зачинете го филето со сол и црн пипер.
Исечете ги доматот и лимонот на тенки резанки.
На едната половина од филето додајте ги доматот, лимонот и неколку ливчиња босилок. Од горната страна ставете ја другата половина од филето. Најгоре наредете ја сланината, резанките лимон и листовите босилок.
Двете половини прицврстете ги со кујнски конец. Ставете го филето во тава, претходно намачкана со масло. Печете во рерна на средна температура.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Tikves Тиквеш ДСД1 Дооел – Скопје

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Александрија Црвено вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *