Тиквеш Александрија Розе вино 750мл

225,00 ден

Tikves Alexandria Rose
СОРТА: Мускат хамбург, мерло и каберне совињон

Има на залиха

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ
Полусуво розе вино со светло розова боја и изразени тропски ароми при што преовладува аромата на манго со ноти на бело овошје и ѓумбир. Вино со лесно тело и свежа киселост и балансирани ароми на праска, кајсија и диња.
ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 10°C 12°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Свежи салати, лесни тестенини, овошни десерти

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Александрија Розе вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *