Тиквеш Белан Класик Бело вино 750мл

179,00 ден

Tikves Belan
СОРТА: Гренаш бел

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13281

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ

Квалитетно суво бело вино со географско потекло од Тиквешкото виногорје. Виното се одликува со прозрачножолта боја, пријатен вкус и мирис.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 10°C – 12°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Морска храна, тестенини

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Белан Класик Бело вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *