Тиквеш Кавадарка Црвено вино 1л

129,00 ден

Tikves Кавадарка Суво црвено вино

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13289

Опис

СОРТА: Кратошија

КАРАКТЕРИСТИКИ: Суво црвено вино. Виното се одликува со светлоцрвена боја, пријатен овошен мирис и лесен вкус.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 16°C 18°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Сирења, Месо на скара

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Кавадарка Црвено вино 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *