Тиквеш Кратошија Класик Црвено вино 750мл

179,00 ден

Tikves Kratosija
СОРТА: Кратошија

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13282

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ

Квалитетно суво црвено вино со географско потекло од Тиквешкото виногорје. Виното се одликува со интензивна темноцрвена боја, со богат хармоничен вкус и пријатна арома.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 18°C 20°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Стари сирења, Месо на скара

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Кратошија Класик Црвено вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *