Тиквеш Розе Класик Розе вино 750мл

179,00 ден

Tikves Rose Classic
СОРТА: Кратошија

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13284

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ
Квалитетно полуслатко розе вино со географско потекло од Тиквешкото виногорје. Виното се одликува со кристалнорозова боја и со умерено лесен и свеж вкус.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 14°C – 16°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Пилешко, Риба, Морски специјалитети

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Tikves Тиквеш ДСД1 Дооел – Скопје

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Розе Класик Розе вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *