Тиквеш Розе вино 1л

135,00 ден

Tikves Розе полу-суво вино

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA13291

Опис

СОРТА: Кратошија

КАРАКТЕРИСТИКИ: Полусуво вино произведено од сортата кратошија. Се одликува со нежна светлорозова боја, свежи овошни ароми и свеж, сладникав вкус.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 10°C 12°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Пилешко месо, Морски салати, Овошни салати

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Tikves Тиквеш ДСД1 Дооел – Скопје

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Розе вино 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *