Тиквеш Шардоне Класик Бело вино 750мл

179,00 ден

Tikves Chardonnay Classic бело вино
СОРТА: Шардоне

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13303

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ: Квалитетно суво бело вино со контролирано географско потекло од Тиквешкото виногорје. Се одликува со златно-жолта боја, фин овошен мирис на тропско овошје и со балансирано полно тело.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 10°C 12°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Риба, Морски специјалитети, Пилешко

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Шардоне Класик Бело вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *