Тиквеш Смедеревка Бело вино 1л

129,00 ден

Tikves Смедеревка Бело суво вино

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13288

Опис

СОРТА: Смедеревка

КАРАКТЕРИСТИКИ: Суво бело вино. Се одликува со светложолта боја, пријатен мирис и освежувачки вкус.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 10°C 12°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Салати, Пилешко месо, Риба

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Смедеревка Бело вино 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *