Тиквеш Темјаника Класик Бело вино 750мл

259,00 ден

Tikves Temjanika
СОРТА: Темјаника

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13304

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ:Квалитетно полусуво бело вино со контролирано географско потекло од Тиквешкото виногорје. Се одликува со златно-жолта боја и изразено мускатна арома на темјанушка со ноти на презреана мандарина, вкус на мускатен орев со дискретно тело и уникатен финиш.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 10°C 12°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Мешани морски специјалитети, Бело месо, Разни сирења

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Темјаника Класик Бело вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *