Тиквеш Тга за југ Црвено вино 750мл

259 ден

Tikves Tga za jug вино
Сорта: Вранец

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13299

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ
Квалитетно полусуво црвено вино со контролирано географско потекло од Тиквешкото виногорје. Се одликува со интензивна црвена боја, карактеристична арома на суво грозје и малина, зрели танини и со сладникав вкус.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 16°C 18°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Полномасни сирења, Месо на скара и дивеч

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Тга за југ Црвено вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *