Тиквеш Траминец Класик Бело вино 750мл

259,00 ден

Tikves Traminec Суво бело вино

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13302

Опис

СОРТА: Траминец

КАРАКТЕРИСТИКИ: Квалитетно суво бело вино со контролирано географско потекло од Тиквешкото виногорје. Виното се одликува со златно-жолта боја, со препознатлив мускатен мирис и вкус на измeшани цветови и овошје.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 10°C 12°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Сите видови риба, Тестенини со сирење

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Траминец Класик Бело вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *