Тиквеш Витач Црвено вино 1л

135,00 ден

Tikves Vitac Полу-слатко црвено вино

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA13290

Опис

СОРТА: Вранец

КАРАКТЕРИСТИКИ: Полуслатко црвено. Се одликува со интензивна темноцрвена боја, ароми на презреани ситнозрнести плодови и сладникав вкус кој долго трае.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 16°C 18°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Сирење, Месо на скара и дивеч

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Tikves Тиквеш ДСД1 Дооел – Скопје

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Витач Црвено вино 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *