Тиквеш Вранец Црвено вино 1л

135,00 ден

Tikves Vranec
СОРТА: Вранец

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA27577

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ: Полусуво црвено вино произведено од сортата грозје вранец. Се одликува со темнoцрвена рубин боја, арома на презреани шумски плодови, суви сливи и зачини. Има сладникав вкус, полно тело и долг финиш.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 16°C 18°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Полномасни сирења, Сите видови месо

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Tikves Тиквеш ДСД1 Дооел – Скопје

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Вранец Црвено вино 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *