Тиквеш Вранец и Мерло Класик Црвено вино 750мл

179,00 ден

Tikves Vranec & Merlot
СОРТА: Вранец и мерло.

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA13295

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ: Суво црвено вино со пурпурно-црвена боја и сладникав хармоничен вкус. Има ароми на јагоди, капини и шумски плодови, надополнети со мирисот на карамела и чад.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 16°C 18°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Црвено или бело месо на скара, Традиционални македонски јадења

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквеш Вранец и Мерло Класик Црвено вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *