Тиквешко Бело вино 3л

325,00 ден

Тиквеш бело вино
СОРТА: Смедеревка, ркацители и ризлинг

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA20114

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ: Суво бело вино од Тиквешкото виногорје. Се одликува со светложолта боја, пријатна цветна арома и хармоничен свеж вкус.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 10°C 12°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Пилешко, Риба

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Tikves Тиквеш ДСД1 Дооел – Скопје

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквешко Бело вино 3л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *