Тиквешко Црвено вино 3л

325,00 ден

Тиквеш црвено вино
СОРТА: Кратошија и мерло

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA20115

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ: Суво црвено вино од Тиквешкото виногорје. Се одликува со темна рубин-црвена боја, дискретна арома на шумско овошје и хармоничен вкус.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ: 16°C 18°C
КОМБИНАЦИЈА СО ХРАНА: Тврди сирења, Месо на скара

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тиквешко Црвено вино 3л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *