Томи Мајонез 235гр

235 g
75,00 ден

Nestle Thomy Majonez Деликатесен

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA15940

Опис

Стоковната марка THOMY по потекло е од Швајцарија и датира од 1930 година, кога истоименото претпријатие го основал Фриц Томи-Схад (Fritz Thomi-Schaad). Производството на THOMY мајонезот во туба почна во 1951 година, а три години подоцна почна и извозот на овој производ на германскиот пазар.
THOMY стана дел на Nestlé асортиманот во 1971 година, а денес е светски познат кулинарски бренд, кој го карактеризираат висок квалитет на суровините, одличен вкус и разновидност на понудата. Во Србија почна да се произведува во 2013 година.
THOMY брендот во Србија е перципиран од потрошувачите како иновативен бренд што нуди единствен вкус на мајонез со висок квалитет. Компанијата Nestlé рецептурите на своите производи ги приспособува кон вкусовите и потребите на локалните потрошувачи. Така, во кулинарскиот асортиман на THOMY за српскиот пазар, покрај класичниот мајонез и light мајонезот, се наоѓаат и популарниот TOP2, кој е комбинација од мајонез и кечап, како и THOMY сенфот.

Дополнителни информации

Тежина 235 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Томи Мајонез 235гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *