Томи Мајонез туба 85гр

85 g
79,00 ден

Nestle Thomy Majonez Деликатесен

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA15935

Опис

Стоковната марка THOMY по потекло е од Швајцарија и датира од 1930 година, кога истоименото претпријатие го основал Фриц Томи-Схад (Fritz Thomi-Schaad). Производството на THOMY мајонезот во туба почна во 1951 година, а три години подоцна почна и извозот на овој производ на германскиот пазар.
THOMY стана дел на Nestlé асортиманот во 1971 година, а денес е светски познат кулинарски бренд, кој го карактеризираат висок квалитет на суровините, одличен вкус и разновидност на понудата. Во Србија почна да се произведува во 2013 година.
THOMY брендот во Србија е перципиран од потрошувачите како иновативен бренд што нуди единствен вкус на мајонез со висок квалитет. Компанијата Nestlé рецептурите на своите производи ги приспособува кон вкусовите и потребите на локалните потрошувачи. Така, во кулинарскиот асортиман на THOMY за српскиот пазар, покрај класичниот мајонез и light мајонезот, се наоѓаат и популарниот TOP2, кој е комбинација од мајонез и кечап, како и THOMY сенфот.

Дополнителни информации

Тежина 85 g
Suppliers za lot expiry

Alma Алма-М

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Томи Мајонез туба 85гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *