Попуст!
-20%

Томи Сенф 700гр

700 g
148,00 ден 185,00 ден

Nestle Thomy Senf

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA15936

Опис

Освен тоа што претставува лидер кога станува збор за квалитетот и вкусот, Thomy е прв бренд што сенфот го понуди во туба. Thomy брендот потекнува од Швајцарија. Името го добил по својот основач – Фриц Томи-Схад (Fritz Thomi-Schaad), кој во 1907 година го донел првиот сенф на швајцарскиот пазар. На почетокот бил продаван во глинени саксии.
Во 1930 година е осмислено ново пакување за Thomy сенфот, по што почнува да се продава во туба. Благодарение на огромниот успех на новиот начин на пакување и другите Thomy производи почнуваат да се пакуваат во туби.
Разубавете ги своите оброци со Thomy сенфот.

Дополнителни информации

Тежина 700 g
Suppliers za lot expiry

Alma Алма-М

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Томи Сенф 700гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *