Тонус Леб мешан ржан 450гр

450 g
76,00 ден

Tonus leb

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA34753

Опис

Тонус Мешан р’жан : И`зртени пченични зрна, И`зртени зрна `рж (30%), Маслиново масло, Сол, Вода, Квасец

Со тостување (затоплување) се подобрува вкусот и се задржува квалитетот.

Рок на траење на собна температура рок на траење 4 дена, во фрижидер (од + 4 до +8 ) 8 дена, во замрзната состојба е 3 месеци.

Да се чува на суво и темно место.

Дополнителни информации

Тежина 450 g
Suppliers za lot expiry

Жито Центар Скопје

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тонус Леб мешан ржан 450гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *