Tuborg Безалкохолно пиво 500мл

59,00 ден

Туборг БЕЗАЛКОХОЛНО пиво во лименка

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA34755

Опис

Туборг е меѓународен бренд, во кој уживаат повеќе од 70 земји во светот. Името Туборг стана познато ширум светот пoради исклучителниот квалитет и освежувачкиот вкус.

Туборг е светло лагер пиво, кое се одликува со одмерен свеж вкус и со арома на цвеќиња и жито, но и со умерена горчливост што се чувствува во устата

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Pivara Пивара Скопје АД

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tuborg Безалкохолно пиво 500мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *