Tuborg Пиво (стакло) 4 X 500мл

199,00 ден

Туборг пиво. Сет од 4 лименки по 500мл = 2 литри. НЕПОВРАТНА стаклена амбалажа

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA35826

Опис

Туборг е меѓународен бренд, во кој уживаат повеќе од 70 земји
во светот. Името Туборг стана познато ширум светот пoради
исклучителниот квалитет и освежувачкиот вкус.

Туборг е светло лагер пиво, кое се одликува со одмерен свеж
вкус и со арома на цвеќиња и жито, но и со умерена горчливост
што се чувствува во устата

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tuborg Пиво (стакло) 4 X 500мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *