Tuborg Пиво (стакло) 500мл

50 ден

Туборг светло пиво. НЕПОВРАТНА стаклена амбалажа

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA34970

Опис

Туборг е меѓународен бренд, во кој уживаат повеќе од 70 земји
во светот. Името Туборг стана познато ширум светот пoради
исклучителниот квалитет и освежувачкиот вкус.

Туборг е светло лагер пиво, кое се одликува со одмерен свеж
вкус и со арома на цвеќиња и жито, но и со умерена горчливост
што се чувствува во устата

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tuborg Пиво (стакло) 500мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *