Попуст!
-20%

Vichy Ideal Soleil Млеко за тело за сончање SPF 30+ Фамилијарно пакување 300мл

1.340,00 ден 1.675,00 ден

Фамилијарно пакување на мелко за тело за чувствителна кожа.За мажи, жени и деца во потрага по заштита од сонце погоден за секого. Неговата хипоалергена формула без мирис и БЕЗ ПАРАБЕН е тестирана на чувствителна кожа под дерматолошки надзор. Збогатено со Vichy термaлна вода што ја смирува, ја зајакнува и регенерира кожата.За борба против штетните ефекти на УВ зраците и за заштита на генетскиот материјал на кожата, Vichy лабораториите додадоа фотостабилен систем на филтри со широк спектар на

Има на залиха

Опис

Состав: AQUA / WATER – C12-15 ALKYL BENZOATE – GLYCERIN – PROPYLENE GLYCOL – ISOHEXADECANE – TITANIUM DIOXIDE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – NYLON-12 – OCTOCRYLENE – ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH – ALCOHOL DENAT. – POTASSIUM CETYL PHOSPHATE – SYNTHETIC WAX – ETHYLHEXYL TRIAZONE – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – ALUMINUM HYDROXIDE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – CAPRYLYL GLYCOL – DIMETHICONE – DISODIUM EDTA – DROMETRIZOLE TRISILOXANE – GLYCERYL STEARATE – PALMITIC ACID – PEG-100 STEARATE – PHENOXYETHANOL – SILICA – STEARIC ACID – TOCOPHEROL – TRIETHANOLAMINE – XANTHAN GUM – PARFUM / FRAGRANCE

Начин на употреба: Нанесете млеко на кожата непосредно пред изложување на сонце. Често и опширно обновувајте ја апликацијата, особено по пливање, потење или бришење.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vichy Ideal Soleil Млеко за тело за сончање SPF 30+ Фамилијарно пакување 300мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *