Попуст!
-20%

Vichy СЕТ Stress Resist 72h заштита Рол он за прекумерено потење 2х50мл

1.127,00 ден 1.409,00 ден

Интензивен третман против потење, дури и во стресни ситуации. За мажи и жени кои се склони на прекумерно потење и кои бараат исклучително ефикасна, а нежна антиперспирантна нега. Формула тестирана на 100% осетлива кожа, без алкохол, без парабени. Исклучителна ефиксност против потење, дури и во стресни услови. Овој третман е богат со активни супстанции против потење, минерали со голема моќ на впивање и комплекс Perspicalm™, кој ги регулира наливите на топлина и прекумерното потење.

Има на залиха

Опис

Интензивен третман против потење,дури и во стресни ситуации. За мажи и жени кои се склони на прекумерно потење и кои бараат исклучително ефикасна, а нежна антиперспирантна нега. Формула тестирана на 100% осетлива кожа, без алкохол, без парабени. Исклучителна ефиксност против потење, дури и во стресни услови.
Овој третман е богат со активни супстанции против потење, минерали со голема моќ на впивање и комплекс Perspicalm™, кој ги регулира наливите на топлина и прекумерното потење во стрес ситуации. Ќе се чувствувате заштитени во текот на целиот ден.
Ефикасност против потење 72 часа*, дури и во стрес ситуации. Со секое нанесување ефикасноста е се посилна.
*Инструментално тестирање

Состав: AQUA / WATER – ALUMINUM CHLOROHYDRATE – DIMETHICONE – ALUMINUM SESQUICHLOROHYDRATE – C14-22 ALCOHOLS – STEARETH-100/PEG-136/HDI COPOLYMER – PARFUM / FRAGRANCE – PERLITE – C12-20 ALKYL GLUCOSIDE – IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE – ROSA GALLICA EXTRACT / ROSA GALLICA FLOWER EXTRACT

Начин на употреба: Нанесете секојдневно на чисти и суви пазуви.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vichy СЕТ Stress Resist 72h заштита Рол он за прекумерено потење 2х50мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *