Виталиа Antioxidant 6 барови (6 x 30гр)

180 g
95,00 ден

Антиоксидант житна плочка – микс од крцкави житарици и портокал збогатени со витамините А, Ц и Е, делумно прелиен од темно чоколадо. Одлична слатка закуска со природни антиоксиданти, неопходни за вашиот организам да го постигне идеалниот. Житните плочки се погодни за деца, тинејџери, возрасни, трудници, спортисти и сите кои се грижат за своето здравје

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: INT10705

Опис

Халал сертифициран производ

Производот е погоден за лакто-вегетаријанци

Нутритивни вредности 100 g/г 30 g/г
Енергетска вредност 1783 kJ 424.5kcal 536kJ 128kcal
Масти 14.9g 4.5g
од кои заситени 4.1g 1.2g
Јаглехидрати 67.2g 21.9g
од кои шеќери 39.3g 11.8g
Влакна 2.5g 0.8g
Протеини 5.4g 2.6g
Сол 0.75g 0.23g
Витамин А 120µg(15%) 36µg(4.5%)
Витамин Ц 12mg(15%) 4mg(4.5%)
Витамин Е 1.8mg(15%) 0.5mg(4.5%)0.1g

Дополнителни информации

Тежина 180 g
Suppliers za lot expiry

Nelt ST DOOEL Нелт СТ дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Antioxidant 6 барови (6 x 30гр)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *