Виталиа Брусница сушена 100гр

100 g
59 ден

Сушен и засладен бобинкаст плод со оригинална арома и киселкаст вкус

Има на залиха

Опис

Сушен и засладен бобинкаст плод со оригинална арома и киселкаст вкус. Изобилува со антиоксиданси, органски киселини, провитамин А( бета каротин), витамини од Б групата (Б1, Б2, Б3), витамин Ц и многу други минерали (K, Ca, Mg). Содржи и многу фитоматерии и омега 3 масни киселини.
Бобинкастите плодови се широко употребувани и предизвикуваат големо внимание поради нивните докажани корисни здравствени својства. Токму затоа брусницата е одличен избор за оние кои се грижат за своето здравје. Има антигабично и антивоспалително дејство.Се употребува за подобрување на имунитетот, при разни заболувања на урогениталниот тракт, заштита од срцеви заболувања, рак и останати болести.
Халал сертифициран производ
Нутритивни вредности 100 g/г
Енергетска вредност 1508kJ 359kcal
Масти 0.7g
од кои заситени 0.09g
Јаглехидрати 87.8g
од кои шеќери 65g
Влакна 4.8g
Протеини 0.27g
Сол 0.02g

Дополнителни информации

Тежина 100 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Брусница сушена 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *