Виталиа Чај од брусница 100гр

100 g
89,00 ден

Виталиа чајот од брусница содржи 60% брусница и претставува природна мешавина од брусница, цвет од хибискус, плод од шипка и јаболко. Чајот од брусница содржи висока содржина на витамин Ц и изобилива со природна арома која плени.

Нема на залиха

Категорија: , , ,
Шифра: ZMA13750

Опис

Чајот од брусница, поради високата содржина на витамин Ц, се употребува за зајакнување на имунитетот и превентивно дејствува кај лица со уринарни инфекции. Подготовка: 2 лажички од мешавината се преливаат со 200 мл зовриена вода и се остава поклопено да отстои 10-15 мин.Препорачана доза 3-4 чаши дневно. Предноста на Виталиа чајот од брусница во однос на останатите чаеви на база на брусница, е тоа што содржи 60% брусница и е со минимум додаден ароми.
Халал сертифициран производ

Дополнителни информации

Тежина 100 g
Suppliers za lot expiry

Nelt ST DOOEL Нелт СТ дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Чај од брусница 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *