Виталиа Choco & Nuts Бар 35гр

35 g
18,00 ден

Choco&nuts bar е микс од крацкави житарки и лешник, богати со калциум, магнезиум и железо, целосно прелиени со темно чоколадо. Тие се моќен извор на протеини и минерали за инстант енергија во било кој дел од денот и богат вкус кој загарантирано ќе ја задоволи твојата желба за слатко. Составени се од житарки (овес, корнфлекс, екструдиран ориз) коишто преставуваат одличен извор на влакна и Б витамини, лешник – богат со минерели (Ca, Mg, Fe), заследени со кафеав шеќер – здрава замена за бели

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13763

Опис

Халал сертифициран производ

Производот е погоден за лакто-вегетаријанци

Нутритивни вредности 100 g/г 35/ g/г
Енергетска вредност 1775kJ 422kcal 563kJ 134kcal
Масти 14.3g 5.0g
од кои заситени 5.4g 1.89g
Јаглехидрати 60.5g 21.2g
од кои шеќери 36g 12.6g
Влакна 2.5g 0.9g
Протеини 12.8g 4.5g
Сол 0.25g 0.1g

Дополнителни информации

Тежина 35 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Choco & Nuts Бар 35гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *