Виталиа Fit&Active мусли 650гр

650 g
159,00 ден

Vitalia Фит и Актив мусли.

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA13701

Опис

Муслите Фит&Aктив на Виталиа се стручно креирана рецептура од врвни компоненти, кои се истакнуваат со својот богат нутритивен профил давајќи ви полна енергија за активен ден. Фит актив муслите претставуваат оригинална мешавина од житни снегулки (овесни, оризови и пченкарни), 25% овошје – суво грозје, слива и кајсија и 6% семки од сончоглед, лен и тиква.

Сувото грозје изобилува со растителни влакна, калциум и железо, а исто така може до го замени шеќерот во исхраната.
Сливата содржи Витамин Ц, Витамин Б6, Витамин Е, Бета каротен.
Кајсијата содржи каротини витамин Б, фолна киселина, витамини Е и Ц. Од минералите содржи калиум и калциум.
Мешавината семиња од тиква, лен и сончоглед природно е богата со диетални влакна, железо, витамин Б1, калциум, магнезиум и фосфор.
Создадете здрава навика денот да Ви започне со оброк од мусли (комбинација на житни снегулки, овошје и семиња) кои потопени со млеко ќе ви обезбедат здрав и лесен оброк полн со енергија.

Муслите Фит&Актив се без додаток на шеќер што го прави овој продукт да биде погоден оброк за дијабетичари.

Употреба: Лесна и брза подготовка: 4 лажици од муслите (55г) се потопуваат во 200 мл. млеко или јогурт, и оставете ги да отстојат 10 мин.

Калориска вредност: Eдна порција 40гр Фит&Aктив мусли содржи 148Kcal.

Фит&Aктив муслите се во пакување од 650гр.

Халал и Кошер сертифициран производ
Производот е погоден за вегани
Нутритивни вредности 100 g/г
Енергетска вредност 1564kJ
370kcal
Масти 7g
од кои заситени 1g
Мононезаситени 2g
Полинезаситени 3g
Јаглехидрати 70g
од кои шеќери 17.5g
Полиоли 0g
Скроб 15g
Влакна 3.3g
Протеини 6.8g
Сол 0.25g

Дополнителни информации

Тежина 650 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Fit&Active мусли 650гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *