Виталиа Go Nutri Корн флекс без шеќер 250гр

250 g
65 ден

Vitalia Go Nutri Corn Flakes без додаден шеќер.

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ING13428

Опис

Крцкави и вкусни Go nutri пченкарни снегулки без додаток на шеќер, содржат само природно присутни шеќери и мало количество незаситени масти.

Пченичните снегулки Go nutri без додаток на шеќер претставува природен извор на Б1 витамини. Содржат растителни влакна кои ја подобруваат работата на цревата, помагаат при дигестивни проблеми и ги неутрализира желудочните киселини. Не содржат ГМО.

Калориска вредност: 100г содржат 360 ккал

30г порција содржи 114ккал

Дополнителни информации

Тежина 250 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Go Nutri Корн флекс без шеќер 250гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *