Виталиа Go nutri Mусли бар со банана и темно чоколадо 25гр

25 g
9,00 ден

Микс од 5 видови интегрални житарици ( овес, ориз, пченка, јачмен и пченица) со парчиња сушена банана, делумно прелиени со темно чоколадо.

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA29198

Опис

Go nutri мусли бар е Засладен со природни засладувачи: мед, кафеав шеќер Demerara и темно кафеав шеќер Dark Muscovado . Хранлива, лесна и вкусна житна ужина за секој дел од денот.
Здрава замена за чоколадните бомбони и сите оние калорични слатки производи кои ги грицкате во текот на денот.
Одличен избор за деца, тинејџери, млади, возрасни, спотисти, бремени жени, вегетаријанци и сите кои се грижат за своето здравје.

Халал сертифициран производ.

Производот е погоден за лакто-вегетеријанци.

Нутритивни вредности 100 g/г
Енергетска вредност 424.9kcal
Масти 15g
од кои заситени 7.4g
Јаглехидрати 67.1g
од кои шеќери 38.4g
Влакна 1.9g
Протеини 5.4g
Сол 0.26g

Дополнителни информации

Тежина 25 g
Suppliers za lot expiry

Добавувачи во готово

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Go nutri Mусли бар со банана и темно чоколадо 25гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *