Виталиа Go Nutri овесен солен крекери со семе од сусам, лен и оригано 150гр

150 g
45,00 ден

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: INT13202

Опис

Оригинална и вкусна фузија од 33% овесни снегулки во комбинација со интегрални жита- пченица, пченка и ориз.

Направени од 100% природни состојки со балансиран нутритивен профил ( овесни снегулки, интегрални брашна, семки од интегрален сусам и лен). Претставува балансирана комбинација од 4 вида житарици и тоа: овесни снегулки, екструдиран ориз, пченично и пченкарно брашно, кои претставуваат природен извор на диетални влакна. Комбинирани се со канола масло кое содржи висок процент на Омега-3 незаситени масни киселини кои влијаат позитивно на кардиоваскуларниот систем и зачинети со калиумова сол која е здрава замена за готварската сол (натриум хлорид.)

Хранлива и здрава ужина за било кој дел од денот, за сите кои се хранат здраво и практикуваат здрав начин на живот. Погодни за вегани. Нутритивни вредности 100 g/г 15 g/г
Енергетска вредност 1743.9kJ
416.8kcal 262kJ
63kcal
Масти 23g 3.5g
од кои заситени 7.4g 1.1g
Полинезаситени 2.8g 0.4g
Јаглехидрати 40.3g 6.1g
од кои шеќери 5.3g 0.7g
Влакна 6.5g 0.9g
Протеини 12.4g 1.9g
Сол 0.17g 0.03g

Дополнителни информации

Тежина 150 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Go Nutri овесен солен крекери со семе од сусам, лен и оригано 150гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *