Виталиа Гранола бар со јаболко и цимет 35гр

35 g
14,00 ден

Гранола бар со јаболко & цимет – совршена комбинација на овесни снегулки и суво јаболко, засладени со кафеав шеќер. Подготвени се по специјална рецептура која ќе ги изненади вашите сетила и даде долготрајна енергија. Карактеристични со својата примамлива арома, крцкавост и богата нутритивна вредност. Обилуваат со диетални влакна кои го регулираат метаболизмот и даваат чуство на ситост.

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: INT11343

Опис

Халал и Кошер сертифициран производ

Производот е погоден за вегани

Нутритивни вредности 100 g/г 35/ g/г
Енергетска вредност 1675kJ 400kcal 585.3kJ 140kcal
Масти 18.4g 6.4g
од кои заситени 1g 0.4g
Мононезаситени 10g 3.5g
Полинезаситени 5g 1.8g
Јаглехидрати 51.1g 17.9g
од кои шеќери 21.2g 7.4g
Полиоли 0g 0g
Скроб 10g 3.5g
Влакна 5.7g 2g
Протеини 7.4g 2.6g
Сол 0.4g 0.14g

Дополнителни информации

Тежина 35 g
Suppliers za lot expiry

Nelt ST DOOEL Нелт СТ дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Гранола бар со јаболко и цимет 35гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *