Виталиа Гранола бар со мед и бадеми 35гр

35 g
14,00 ден

Гранола бар со мед & бадем – житни плочки се совршена комбинација од овесни снегулки (45%), мед (2%) и бадем (1%), засладени со кафеав шеќер. менети се за тинејџери, спортисти, вегетаријанци, трудници и сите кои се грижат за своето здравје, а се здрава замена за калорични бомбони и десерти.

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: INT11652

Опис

Халал и Кошер сертифициран производ

Производот е погоден за вегетеријанци

Нутритивни вредности 100 g/г 35 g/г
Енергетска вредност 1694kJ 404.3kcal 595.3kJ 142kcal
Масти 19.5g 6.9g
од кои заситени 1g 0.4g
Мононезаситени 10g 3,5g
Полинезаситени 5g 108g
Јаглехидрати 50g 17.5g
од кои шеќери 22.5g 7.9g
Полиоли 0g 0g
Скроб 10g 3.5g
Влакна 5.2g 1.8g
Протеини 7.2g 2.5g
Сол 0.4g 0.14g

Дополнителни информации

Тежина 35 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Гранола бар со мед и бадеми 35гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *